Neden Özel Ders

Neden Özel Ders

Neden Özel Ders

Özel ders, öğrencinin soru çözerken veya konuyu anlamaya çalışırken nasıl bir mantık kurduğunu analiz etmeye olanak tanır.


Derslerin bire bir olması, öğrencinin önceki konularda eksikleri olduğunda, doğrudan o eksikliklerin giderilerek; öğrencinin yeni konuyu öğrenmesinin önündeki engeller kaldırılmış olur.


ÖZEL DERS ve ETKİLEŞİM:


Özel dersin bire bir olmasının en faydalı özelliklerinden biri öğrencinin aktif olarak derse katıldığı sürenin okul veya dershane ortamındakinden çok daha fazla olmasıdır. Öğrenci sayısı her ne kadar az tutulmaya çalışılsa da, sınıf ortamında öğrencinin derse katılım süresi bire bir özel ders in aksine oldukça azdır.

Özel ders sürecinde, öğretmen gerek konu anlatırken gerekse soru çözerken öğrencinin derse sürekli olarak katılmasını sağlamalıdır. Özel ders sadece konu anlatımı olarak düşünülmemelidir. Daha çok öğrencinin ihtiyaçlarına göre şekillendirilecek özel bir eğitimdir.

ÖZEL DERSİN AMACI:

Birebir eğitim, Özel Amaca Yönelik İngilizce (Yabancı Dil Eğitimi) içerisinde en başarılı uygulanan eğitim şeklidir ve yabancı bir dili öğrenmenin veya geliştirmenin en hızlı yoludur. Tek bir öğrencinin olduğu ortamda eğitmen, öğrencinin ihtiyaçlarına, amaçlarına ve becerilerine göre ders programını şekillendirebilir. Öğrenme sürecini sınıf değil öğrenci belirler ve en önemlisi, öğrenci bir sınıf ortamında mümkün olabilecek süreden çok daha fazla *konuşma süresine* sahip olur.

Birebir eğitimin başarılı olması tamamen eğitmenle öğrencisi arasındaki ilişkiye ve uyuma bağlıdır. Belli düzeyde bir yakınlık ve arkadaşlık olmadan başarılı olma şansı neredeyse hiç yoktur. Bu nedenle, birebir dersler için uygun eğitmeni veya eğitmenleri seçerken çok özenli davranıyor ve öğrencinin dil gelişimini yakından takip ediyoruz.

Size Özel programlar ile alabileceğiniz dersler:

1. Tüm Seviyelerde Genel İNGİLİZCE, İş İngilizcesi, Özel amaçlı İngilizce

2. TOEFL IBT, TOEFL ITP, IELTS, TOEIC sınavlarına hazırlık eğitimi,

3. Bilkent PAE - COPE, Üniversite HAZIRLIK atlama ve PROFICIENCY hazırlık ve yıl boyu destek kursları,

4. HUKUK İngilizcesi Eğitimi ve MESLEKİ EĞİTİM Kursları;

5. Yabancı Dil HUKUK Metinleri Çeviri Kursları,

6. Genel Yabancı Dil Çeviri Kursları,

7. BANKACILIK İngilizcesi Eğitimi,

8. İngilizce Pratik ve İleri Düzey Konuşma Kursları, (Sadece Konuşma Dersi isteyenler için)

9. Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Çince kursları

10. Yabancılar için Türkçe Kursları ( Turkish for Foreigners)

** Dilerseniz tüm bu eğitimleri ONLINE Canlı Dersler formatında size göre planlanan zamanlarda alabilirsiniz. **

https://www.candelasegitim.com/bire-bir-ozel-ders-yabanci-dil-egitimleri-detay

0 Comment